Hakkımızda

SERAMİK TEKSTİL MAKİNA; 2002 yılında tekstil makinalarında; özellikle İPLİK üretiminin hemen her sürecinde (aktarma, şönil, teksturize vs.) kullanılan seramik klavuzlarını sektöre temin etmek amacıyla kuruldu.

 

Firmamız ayrıca, örgü, dokuma, çorap, iç giyim, kablo vs. birçok üretimde kullanılmakta olan seramik yedek parça tedariğinde de aktif rol oynamaktadır.
Ağırlıklı olarak, iplik sektöründe kullanılan şapkalı boncuk, makara, düze seramikleri, boru klavuzları, hava jetleri, plastik gezdirici ve özel klavuzlar üzerinde uzmanlaşan Seramik Tekstil; sektörde önemli bir yer edinmeyi başardı.

 

Firmamız iplik sektörünün yanı sıra örgü sektöründe de meminger, likra aparatı, zirkonyum mekik gibi birçok ürünün birinci elden ithalatını yapmakta olup; yüksek kalite ve uygun fiyat politikası uygulamaktadır.

 

Firmamız sadece Türkiye'de değil Avrupa'da da (Dünya da ilk 5)  en büyük ürün çeşidi ve stoğuna sahip olarak, aynı zamanda istediğiniz tür seramik klavuz, mekik ve çelik imalatını yaparak da işini ne kadar başarılı bir şekilde yaptığını kanıtlamıştır.

 

Seramik Tekstil, yaklaşık 6 bin çeşit ürünüyle, oluşturulması güç bir ürün yelpazesine sahip olmanın avantajlarını da en verimli biçimde kullanmaktadır.
Markalaşma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Tekstil sektörüne en kaliteli ve en uygun fiyatlı ara mamul temin etmeyi ilke edinen firmamız, marka çalışmalarının temelini oluşturan, ürün geliştirme konusunda da önemli adımlar atıp  sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek, ürünlerini yenilemeyi sürdürmektedir.


Seramik tekstil, yurtiçinde ve yurtdışındaki fuarlara katılımcı olarak katılarak (ITMA,ITM,ITCE,GATEX,TEXPO) Mısır, Suriye, Cezayir, İran, Rusya, Doğu Asya ve birçok ülkelere de tedarikçi hizmeti sunmaktadır.